Prof. Dr. Musa Yıldız Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Atandı

Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Musa Yıldız atandı. Söz konusu atama 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldı ve  Resmi Gazete’nin 14 Ağustos 2020 Cuma tarihli 31213 sayısında yayımlandı.

Gazi Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. İbrahim Uslan’dan teslim aldı. Prof. Dr. Yıldız, Prof. Dr. Uslan’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, Uslan da yeni Rektörümüze görevinde başarılar diledi.

1967 Samsun doğumlu Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız, Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Ana Bilim Dalında 1994 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunurken, 2015’ten bu yana Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini sürdürüyordu.

Arapça, Fransızca, İngilizce ve Kazak Türkçesi bilen Rektörümüz, lisans, yüksek lisans ve doktorasını Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı'nda tamamlarken, 2007 yılından bu yana profesör olarak görev yapmaktadır.